Strony

niedziela, 2 marca 2014

#430 Jak pisać opinie/ reviews na Google Maps


 Sprawa banalnie prosta, aczkolwiek dla kogoś, kto tego jeszcze nie zrobił oczywiście może być zawiła. Coż wystarczy do tego parę kroków. Po co wogule pisać opinie / reviews ?
Jedno to, ze naturalnie każdy lubi z nas się dzielić opiniami z innymi. Drugie, ze często jesteśmy w miejscach, które nas zachwyciły. Mieliśmy wyśmienitą obsługę na przykład w barze czy restauracji. Byliśmy w parku, który się nam podobał. Aczkolwiek każdy z nas ma sytuacje, w których byliśmy w miejscu, które całkowicie odradzalibyśmy innym.
Kiedy szukamy czegoś na google maps. Na przykład parku, bądź lekarza, sklepu, czy tez stacji benzynowej często pod znalezionym miejscem wyświetla się nam ilość opinii napisanych przez innych orazśrednia ocena. Zdarza się także, ze tych opinii jakieś miejsce nie ma wcale. Wtedy warto tym bardziej ja napisać. Czytając opinie na przykład o restauracji, czy gabinecie lekarskim możemy mieć obraz tego czego tak na prawdę możemy się spodziewać po miejscu, które chcemy odwiedzić.Zaczynając. Co nam jest potrzebne do pisania opinii/ reviews?

1. Konto na google/ gmail/ google + - jeden gmail adres i hasło daje nam automatycznie te wszystkie usługi. Tak wiec cokolwiek google nie musimy zakładać żadnych nowych kont. Po prostu mamy dostep do wszystkich usług google. Nie masz konta na gmail/google ? Mniej więcej zajmuje to 2-5 minut aby je założyć.

2. Zdjęcie w profilu. Można je mieć,  można go nie mieć. Ale poważniej wygląda jak się ma. Zatem warto je wgrać, jeżeli takiego nie posiadamy. Tak samo jak posiadamy zdjęcia profilowe na NK, FB czy innych stronach. Dziwnie to trochę wygląda kiedy ktoś pisze review a obok użytkownika nie ma zdjęcia a imię nazwisko to Nieznany Iksinski.

3. Jesteśmy na google maps w wersji na komputer bądź telefon. I trzeba być zalogowany do map własnie ze swoim gmail/ google kontem.

4. Szukamy miejsca któremu chcemy wystawić opinie.

A)  jak to robimy w komputerze.

1. Otwieramy maps.google.com
i szukamy miejsca, którego opinie wystawiamy. Jeżeli dokładnie nie pamiętamy nazwy zawsze można przybliżyć sobie obszar na mapach i znaleźć miejsce manualnie.
na przykład wpisuje sobie miejsce, w którym bylem Argus Brewery:


 Pod zdjęciem pisze w tym przypadku 2 reviews, czyli już dwie osoby napisały im opinie.

Klikamy to 2 reviews ( w innych przypadkach będzie pisało  co innego np, Write a review, albo 29 Reviews  (  Napisz opinie, 29 opinii )
Otworzy nam się nowe okienko w przeglądarce


I w Review Summary / Opinie  klikamy Napisz Opinie. Zaznaczamy ilosc gwiazdek i piszemy.
Opinie można w przyszłości edytować, usunąć, bądź poprawić. Zawsze mamy ta możliwość by ja zmienić. 

B) podobnie wygląda to na wersji na telefony.

Otwieramy maps. Szukamy miejsca które nas interesuje. Rozwijamy menu z dołu ekranu. Przewijamy trochę niżej i klikamy Rate and Review 

 

 Do naszych opinii mile widziane jest dodawanie zdjęć. Ja osobiście często je robię. Zdjęcia miejsc w których jestem. I lubię je dołączać. Zdjęcie zawsze można dodać w późniejszym czasie. Nie musi być to w tym samym momencie. Po prostu robimy to tak samo jak review. Szukamy miejsca. I w menu tego miejsca na mapach na komputerze bądź telefonie klikamy ADD PHOTO.


Jakich miejsc opinie piszemy ? Każdego, którego chcemy napisać a które znajduje się na google maps. Tak obrazowo, to za pewne mapy maja 99% miejsc które istnieją. Piszemy opinie, każdego miejsca jakie nas interesuje. Sklepu, parku, baru, restauracji, plaży, hotelu, gabinetu lekarskiego, szpitala, adwokata  mostu, ba nawet jak mamy ochotę to i lotniska, gate, czy stacji kolejowej etc. Wszystko co jest na maps i wszystko gdzie byliśmy.

Podpowiedz. Nie musimy być fizycznie w miejscu, które chcemy opiniowac. Ale zalecamy by nie byly to miejsca, w których byliśmy wiele miesięcy czy lat temu. Mogły się dawno już zmienić.

Pytania ? Mile widziane w komentarzach. Na g+ lub po prostu przez google hangouts. Nie ma głupich pytań wiec cokolwiek chcecie wiedzieć pytajcie.

Nie bardzo masz pomysł co napisać w opinii albo jak pisać? Po prostu pisz dokładnie to co o danym miejscu byś powiedział swoim znajomym. Albo poczytaj opinie innych by na pierwszy raz wiedzieć jak to wygląda.

Brak komentarzy: