Strony

środa, 20 stycznia 2010

#352 Architektura Chicago - część 2.


Dzisiaj druga część Architektury Chicago. 36 nowych zdjęć umieściłem w galerii na flicr 1.10.2010. Zdjęcia dotycza widoku na zachód z Millenium Park oraz poludniowej części LOOP. Tytułowym zdjęciem jest One Museum Tower - to najwyższy budynek w poludniowej części downtown. Znajdujący się w pobliżu Field Museum oraz stadionu Soldier Field.  Obu miejscą w końcu poświeciłem po jednym zdjęciu. To taki motyw jak z okolicami planetarium Adler'a, gdzie to non stop bywam i wogule nie robie zdjęć tych budynków. Choć oba są bardzo ciekawe architektonicznie. Się poprawie. Staram się ostatnio właśnie koncentrować się na nowych miejscach. Choć i inne spojrzenia na już fotografowane się znajdą. Wszystkie dzisiejsze 36 zdjęć oraz wczorajsze znajdują sie w galerii na flickr  1.10.2010 Chicago .

One Museum Tower 

Chicago architecture (66)

Stadion Soldier Field  , a się ładnie chmurki wokoł niego ułozyły no i to co mnie zmusiło do zatrzymania się to te pomarańczowe słupki. Jeden z mych ulubionych kolrów. O takim słupku też marze. W końcu kiedyś z jakiś robót drogowych jeden ubędzie.

Chicago architecture (68)

Spojrzenie na downtown poprzez południową część parku Grant'a . I to chyba była jarzębina na tych zdjęciach.

Chicago architecture (61)

We wczorajszych zdjęciach było spojrzenie z przodu. Dziś światło padające przez fragment muru chicagowskiej gieldy, który stoi obok Art Museum w Millenium Park.

Chicago architecture (56)

Błysk w Two Legacy Tower

Chicago architecture (54)

Most łączący Millenium Park z Art Institute of Chicago

Chicago architecture (52)

Jedyna linia kolejowa w Illinois, która jest zelektryfikowana. Lączy downtow Chicago z Indianą. Na zdjęciu widoczny własnie pociąg podmiejski NICTD - Northern Indiana Commuter Transportation District. W Tle widoczny czerwony budynek CNA Center


Chicago architecture (48)


Art Institute of Chicago


Chicago architecture (47)


My się znamy ? W tle po lewej One Museum Tower


Chicago architecture (36)


Fasolce będzie poświęcony osobny rozdział


Chicago architecture (33)


Więcej zdjęć znajduje się w galerii z linków powyżej. Zachęcam do obejrzenia.

1 komentarz:

evek/ewwwek/ewa pisze...

mo i ja się załapałam i J. do Twojej galerii! wow!!! a foty extra!!!!!